08.03.2018Pierwszy tom „Rocznika Biblioteki Kraków”

Ukazał się pierwszy tom „Rocznika Biblioteki Kraków”, publikacji naukowej wydanej przez naszą Bibliotekę.

Poświęcony został w dużej mierze bibliotekom krakowskim i ich unikatowym zbiorom: Bibliotece Książąt Czartoryskich, kolekcji muzycznej Biblioteki Jagiellońskiej, bibliotece kapitulnej na Wawelu, księgozbiorom o.o. kamedułów na Bielanach i opactwa sióstr benedyktynek w Staniątkach.

W ponad 400-stronicowej publikacji są również teksty o powstałej w 2017 roku Bibliotece Kraków. Wśród autorów wybitni uczeni, tom otwiera artykuł prof. Bogusława Krasnowolskiego o zabytkowym budynku przy ul. Krakowskiej – dawnym Zajeździe Kazimierskiem, który w nieodległej przyszłości będzie główną siedzibą Biblioteki Kraków.

W środę 21 marca o godz. 18.00 w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1, odbędzie się spotkanie – promujące „Rocznik Biblioteki Kraków”, z udziałem jego autorów. „Rocznik” jest dostępny dla zain­tere­sowa­nych­ w filiach naszej Biblioteki.

Rocznik Biblioteki.jpg

Rocznik Biblioteki.jpg Rocznik Biblioteki