14.03.2018Tydzień z Internetem w Bibliotece Kraków

Tydzień z Internetem (19-25 marca) jest ogól­noeu­rope­jską­ kampanią koordynowaną przez organizację pozarządową All Digital. Corocznie w akcję włącza się kilkadziesiąt krajów. Dzięki udziałowi w warsztatach i spotkaniach odbywających się w ramach kampanii, społeczeństwo odkrywa potencjał Internetu. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest krytyczne myślenie.

W dwóch z naszych filii odbędą się warsztaty w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polską Akcją Humanitarną. Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną.

WTOREK, 20 MARCA 2018, 10:00

Filia nr 4 (ul. Bobrowskiego 11) – tel. 12 412 76 91

„Wiadomości ze świata”
Spotkanie dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Warsztat ma formułę gry polegającej na tym, iż drużyny odwiedzają cztery różne stacje, na których czekają na nie rozmaite zadania. Uczestnicy przekonają się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy, a także dowiedzą się, że to samo wydarzenie może być różnie postrzegane przez dane grupy, które mają różne historie i doświadczenia. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się, że przekazy medialne, które do nas docierają, niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach oraz w jaki sposób rozpoznawać tzw. fake newsy.

Konieczna wcześniejsza rezerwacji telefoniczna.

CZWARTEK, 22 MARCA 2018, 11:00

Filia nr 20 (ul. Opolska 37) – tel. 797 301 027

„Dziecko w Internecie”
Zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej poświęcone bezpieczeństwu w sieci oraz zagrożeniom mogącym wynikać z nieświadomego korzystania z Internetu.

Konieczna wcześniejsza rezerwacji telefoniczna.

Tydzień z Internetem.png

Tydzień z Internetem.png Tydzień z Internetem