Biblioteka Kraków - Filia nr 22
2018-3-19
16.03.2018Wiersze przy Alejach Trzech Wieszczów
Biblioteka Kraków

W poniedziałek, 19 marca, zapraszamy do Filii 22 na spotkanie z okazji Światowego Dnia Poezji, podczas którego krakowscy poeci będą czytać wiersze Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego.

Nasi goście: Małgorzata Bielakowska, Bożena Bob-Dyg, Marzena Dąbrowa-Szatko, Dariusza Fijałkowski, Małgorzata Hrycaj, Grażyna Jusięga, Marian Kowalik, Michał Krzywak, Małgorzata Kulisiewicz, Ana Mada, Małgorzata Pfisterer, Michał Piętniewicz, Marek Porąbka, Marta Półtorak, Agnieszka Safińska, Magdalena Węgrzynowicz-Plichta, Barbara Zajączkowska, Agnieszka Żuchowska –Arendt.

Spotkanie poprowadzi Marta Półtorak – dziennikarka, poetka, historyk, animatorka kultury. Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich, Centrum Kultury Podgórza, Instytutem Myśli Józefa Tischnera, Krakowskim Forum Kultury, Biblioteką Kraków, Austriackim Forum Kultury, Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich oraz Instytutem Pamięci Narodowej. Absolwentka Wydziału Humanistycznego UP w Krakowie na kierunkach: historia i dziennikarstwo. Autorka licznych artykułów o wystawach sztuki współczesnej na portalu Wiadmosci24.pl oraz Art o Sztuce. Ma na koncie 3 tomiki poezji.

Wstęp wolny.

Dzień poezji.png