Rodzaj wydarzenia

2018-3-29
23.03.2018Krakowska Książka Miesiąca – Michał Zabłocki
Biblioteka Kraków

Jury „Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca” postanowiło uhonorować w marcu tomik poezji „Janowska” autorstwa Michała Zabłockiego, poświęcony w całości własnej matce – Alinie Janowskiej (1923-2017) – popularnej przed laty aktorki telewizyjnej, filmowej i teatralnej, łączniczce w Powstaniu Warszawskim.

Na wręczenie Nagrody i spotkanie autorskie z Michałem Zabłockim zapraszamy 29 marca do Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką”.

Michał Zabłocki – poeta i autor tekstów piosenek m.in. Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila i Agnieszki Chrzanowskiej. Prezes Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

„Od dłuższego czasu było dla mnie jasne, że powinienem napisać coś o Alinie Janowskiej. W końcu dość dobrze ją znam. Niestety ta bliskość stała się barierą nie do pokonania. Chyba, że – pomyślałem – będą to wiersze. Ale napisać książkę biograficzną wierszem? Dzisiaj? Nie znam niczego takiego. I w tym momencie nastąpił przełom. Jeżeli czegoś jeszcze nie było, powinienem to koniecznie zrobić. „Janowską” musicie przeczytać, choćby była najgorsza. Z prostego powodu. Niczego podobnego z pewnością nie znajdziecie – mówi Michał Zabłocki na temat książki”.

kkm.jpg

kkm.jpg kkm