03.12.2013"Posprzątajmy pulpit"...czyli tworzenie folderów :)

W Bibliotece dla Dorosłych w Konstantynowie Łódzkim, jak w każdy czwartek wieczorem, odbyły się kolejne zajęcia komputerowo - internetowe dla osób dorosłych. Za oknami spadł pierwszy śnieg, a u nas atmosfera jak zawsze była niezwykle ciepła, z czego bardzo się cieszymy. Państwo z I grupy uczyli się tworzyć foldery oraz wykonywać na nich różnorodne operacje. Wspólnie kopiowaliśmy, wycinaliśmy, wklejaliśmy i usuwaliśmy... Każdy z Państwa założył sobie własny folder i nazwał go swoim imieniem i nazwiskiem - od tej pory będzie na nim "trzymał" wszystkie swoje pliki tworzone na naszych zajęciach. II grupa formatowała przepisany na poprzednich lekcjach tekst - Ci z Państwa, którzy skończą szybciej, czeka "w pogotowiu" kolejny.

Zajęcia z podstaw obsługi komputera i Internetu dla osób dorosłych odbywają sie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim w każdy czwartek w godzinach 17.00 - 18.00 oraz 18.15 - 19.15. Dla chętnych możliwe są również zajęcia indywidualne w godzinach pracy Biblioteki. Wszystkich zain­tere­sowa­nych­ prosimy o kontakt pod numerami telefonów 663 200 455, (42) 211 16 51.

Zajęcia odbywają się pod patronatem Polski Cyfrowej Równych Szans. PCRS jest projektem działającym od 2011 roku i jego celem jest prze­ciwd­ział­anie­ wykluczeniu cyfrowemu dorosłych Polek i Polaków. Głównymi beneficjentami są "Latarnicy Polski Cyfrowej" - lokalni działacze, których zadaniem jest szerzenie umiejętności korzystania z nowych technologii. W lipcu 2012 roku - dwie z nas - Karolina Lpińska i Sylwia Jędras - powiększyłyśmy grono "Latarników" uczestnicząc w dwudniowym szkoleniu i odbierajac Certyfikat Latarnika Polski cyfrowej Równych Szans. Nabyłyśmy tym samym prawo do organizacji szkoleń komputerowo - internetowych na terenie naszej gminy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania portalu latarnicy.pl na którym między innymi można zapoznać się głębiej z ideą i historią projektu, naszymi relacjami z zajęć, oraz odnaleźć innych "Latarników" działających niedaleko Państwa zamieszkania. Aby nas odnaleźć wystarczy na głównej stronie portalu kliknąć na opcję ZNAJDŹ LATARNIKA, a następnie wpisać "Konstantynów Łódzki".

IMG_0494.jpg IMG_0494
jpg, 6.0 MiB, 4000x3000