04.05.2018„Legioniści z Waksmunda”

W dniu 10 kwietnia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie odbyło się spotkanie historyczne dla mieszkańców Waksmundu. Kluczowym punktem spotkania była prezentacja multimedialna i wykład pana Jacka Waksmundzkiego pt. „Legioniści z Waksmunda”. Uczestnicy z zain­tere­sowa­niem­ wysłuchali historii o bohaterskich losach mieszkańców Waksmundu, którzy wraz z kompanią nowotarską wstąpili do 3. Pułku Piechoty, II Brygady Legionów Polskich, aby walczyć i stać się znakiem odradzającej się Polski. Podczas dyskusji niektórzy z obecnych na spotkaniu podzielili się wspomnieniami o swoich bliskich, którzy walczyli o niepodległość. Przedstawione zostały też cenne pamiątki z tego okresu, m. in. fotografie i dokumenty. Prezentację pana Jacka Waksmundzkiego można obejrzeć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie.

J. Waksmundzki.jpg J. Waksmundzki