04.05.2018DZIEŃ KSIĄŻKI
  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony przez UNESCO  w 1995 r. Jego celem jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej.Biblioteka Publiczna w Nowej Białej zaprosiła uczniów kl. IV szkoły podstawowej na lekcję biblioteczną poświęconą wyżej wspomnianemu wydarzeniu. Podczas spotkania uczestnicy zostali zapoznani z pojęciami i terminami  związanymi z książka i biblioteką, tj.: katalog alfabetyczny, rzeczowy, internetowy, wyszukiwanie online, układ UKD, karta katalogowa itp. Uczniowie chętnie słuchali i wykonywali różne zadania. Dowiedzieli się także, co to są prawa autorskie i jak należy ich przestrzegać. Na koniec wysłuchali fragmentu książki z serii „A to historia! ” przybliżającej czytelnikom historię naszej Ojczyzny.

Uczestnikom oraz pani wychowawczyni biblioteka dziękuje za udział w lekcji i zaprasza do częstych odwiedzin placówki.

dzien ks 1 N. Biała.jpg dzien ks 1 N. Biała