11.05.2018Powiatowy Dzień Bibliotekarza

Jak co roku w maju bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu nowosądeckiego świętowali Powiatowy Dzień Bibliotekarza. W tym roku odbył się on w nowym siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu.

Konferencję uświetnił wykład prof. zw. dr hab. Jacka Wojc­iech­owsk­iego­ – wybitnego bibl­iote­kozn­awcy­, długoletniego dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i wykładowcy uniw­ersy­teck­iego­ oraz Anny Wiśniewskiej – zastępcy dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył wyróżniającym się bibliotekarkom Nagrody Starosty, odebrały je: Ewa Durlak – GBP w Grybowie z/s w Stróżach, Janina Igielska – MCKCiE Biblioteka w Grybowie, Agata Jarosz – BP w Krynicy-Zdroju i Barbara Ogórek – GBP w Nawojowej.

– W uznaniu szczególnych zasług oraz dbałość o prestiż zawodu bibliotekarza przyznałem nagrody dla czterech wyróżniających się osób. Cieszy mnie fakt, że po małym spadku, od 10 lat czytelnictwo się odradza. Książka coraz częściej jest traktowana jako prestiżowy prezent, a czytelnictwo prezentów książkowych jest dużo wyższe niż w poprzednich latach. Oczywiście ważne jest, żeby cały czas zachęcać dzieci i młodzież do czytania książek i wiem, że bibliotekarze świetnie to robią. Wszystkim wam dziękuję za doskonałą pracę i życzę zapału na kolejne lata – mówił starosta Marek Pławiak.
Listy gratulacyjne z okazji Jubileuszu Pracy przyznało także członkom Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

W spotkaniu wziął udział również wicestarosta nowosądecki Antonii Koszyk, wice­prze­wodn­iczą­cy Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka, Artur Rola Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, Żaneta Kubic Przewodnicząca SBP Okręgu Małopolskiego oraz bibliotekarki z Powiatu Nowosądeckiego.

_DSC8412.jpg _DSC8412
jpg, 1.4 MiB, 1920x1280