11.05.2018Spacer po historii z Leszkiem Mazanem i Mieczysławem Czumą

Z okazji Tygodnia Bibliotek starosądecka biblioteka zorganizowała w czwartek 10 maja 2018 roku, spotkanie autorskie pod hasłem „A to Polska właśnie!” z dwoma znakomitymi dziennikarzami i znawcami polskiej historii:
Leszkiem Mazanem dziennikarzem i publicystą, znanym ze swojego zamiłowania do Szwejka. Absolwentem I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był również wieloletnim redaktorem „Przekroju” i szefem Kroniki TVP w Krakowie. Prowadził program telewizyjny Pegaz. Autor licznych książek, których tematyka związana jest z Krakowem oraz Pragą.

Bohaterem wieczoru był również Mieczysław Czuma autor i współautor popularnych książek o Krakowie, jego historii i mieszkańcach. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, polonista, uczeń Stanisława Pigonia, Juliusza Kleinera, Zenona Klemensiewicza. Redaktor naczelny tygodnika „Przekrój” Inicjator powstania „krakauerologii”, tj. nauki o wyższości Krakowa nad resztą świata.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, z okazji XV edycji Tygodnia Bibliotek, który w 2018 r. odbywa się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”.

Wieczór zakończono śpiewem pieśni patriotycznych pod hasłem Witaj majowa jutrzenko przy akompaniamencie Marka Zięby.

mazan1.jpg mazan1
mazan2.jpg mazan2