16.05.2018DKK i spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem

W dniu 25 kwietnia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z Dariuszem Rekoszem.

Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w roku 2005 od serii książek dete­ktyw­isty­czny­ch, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność. Zdobyta w roku 2008 nagroda grand prix w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne utwierdziła go, że potrafi także pisać dla dorosłych. Stąd na liście wydanych książek znajdziecie popularne thrillery, chociażby takie, jak: "Zamach na Muzeum Hansa Klossa" czy "Sanktuarium śmierci". Obracając się w kręgach aktorów i producentów, zaczął pisać słuchowiska radiowe oraz scenariusze filmowe. Do popularnych książek dla dzieci należą: Mors, Pinky i Zagioniony Sztandar, Mors, Pinky i Tajemnica Dyrektora Fiszera oraz Mors, Pinky i trzynasta komnata.

Pan Dariusz Rekosz przeprowadził warsztaty dete­ktyw­isty­czne­ oparte na łamigłówkach literowo- cyfrowych. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w zagadkach i za poprawne odpowiedzi otrzymywały w nagrodę książkę od autora. Wiele zabawnych odpowiedzi i pomysłów pokazały, że kreatywność wśród młodych ludzi nie ma granic. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki autora z autografem.

DR.jpg DR