16.05.2018"Biedronki" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie

IMG_19700102_123447.jpg
11maja 2018r. lekcja biblioteczna dla sześciolatków z Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w Liskowie.
Miesiąc maj jest okazją do spotkań w bibliotece, okazją do uczczenia święta książek, bibliotekarzy i Czytelników. Z tej okazji skorzystały sześciolatki z grupy „Biedronek”, z Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP. W piątek, 11 maja 2018r. wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie, by wspólnie przypomnieć sobie podstawowe wiadomości o bibliotece, autorze i książce. Dzieci były doskonale przygotowane. Panie nauczycielki omawiały z uczniami w przedszkolu wiele terminów dotyczących procesu powstawania książki. Sześciolatki potrafiły odpowiedzieć na trudne pytania i wyjaśnić, np. co oznaczają słowa: autor, ilustrator, introligator, bohater. Wkrótce pójdą do pierwszej klasy i z pewnością wiadomości zdobyte w przedszkolu wykorzystają na lekcjach! W nagrodę, Danuta Przybylska - starszy kustosz biblioteki, metodą teatrzyku obrazkowego Kamishibai opowiedziała przedszkolakom „Legendę o Skarbniku”. Następnie na dzieci czekały, m.in. zabawa z książkami ułożonymi w domino, próby wypożyczania książek za pomocą czytnika oraz słodkie co nieco. Paniom nauczycielkom – Dorocie Chojnackiej, Honoracie Chudzik i Przedszkolakom dziękujemy za przybycie do biblioteki.

IMG_19700102_123447.jpg IMG_19700102_123447
jpg, 4.0 MiB, 4160x3120