19.05.2018POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

Za nami finał, Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PRZEDSZKOLNE WIERSZYKI, którego organizatorem była Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

Do finału zakwalifikowało się 12 uczestników z oddziałów przedszkolnych z powiatu nowosądeckiego. W tegorocznej edycji konkursu dzieci recytowały wiersze Tadeusza Śliwiaka, Joanny Kulmowej oraz Doroty Gellner.

Celem konkursu było upowszechnianie poezji wśród dzieci, przygotowanie dzieci do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym, doskonalenie umiejętności recytatorskich wśród przedszkolaków, uwrażliwiając młodego odbiorcę na otaczający świat.

Poziom recytacji był bardzo wysoki, dzieci oprócz poprawnej dykcji, oryginalnej interpretacji, zachwyciły strojem i rekwizytami. Komisja miała trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych.
Komisja konkursowa w składzie:
• Artur Rola - przewodniczący
• Maria Sosin
• Joanna Homoncik

Jury konkursu wyłoniło laureatów:
• I miejsce - Julia Trzajna
• II miejsce - Wiktoria Biel
• III miejsce - Zofia Pałka

Ponadto przyznano wyróżnienia, które otrzymali Artur Porębski, Martyna Stanczak, Magdalena Broda. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz puzzle. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

w1.jpg w1
w2.jpg w2