19.05.2018„OPOWIEŚĆI Z TECZKI PROFESORA KSIĄŻECZKI” – bajka promująca czytelnictwo w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie i nie tylko….

Bajka.jpg Biblioteka to miejsce, gdzie człowiek spotyka się z książką i jej bohaterami, np. Czerwonym Kapturkiem, Kopciuszkiem lub poznanym w przedstawieniu Misiem Chrabciem. Użytkownicy biblioteki, czyli dzieci, młodzież i dorośli uczestniczą także w spotkaniach z autorami i ciekawymi ludźmi oraz innymi wydarzeniami kulturalnymi.
18 maja 2018r. aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” przedstawili bajkę promującą czytelnictwo: „OPOWIEŚĆI Z TECZKI PROFESORA KSIĄŻEKI”.
Bardzo interesującą bajkę obejrzało ok. 150 dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP oraz ze Szkoły Podstawowej im J. Wybickiego w Liskowie.
Widowisko poruszało zagadnienia, na które narażony jest Czytelnik we współczesnym świecie, mianowicie, jak wyglądałyby świat, w którym biblioteki nie istnieją? Z pewnością byłby bardziej ubogi. Nie moglibyśmy za każdym razem z łatwością sięgnąć po kolejną, ciekawą lekturę. Być może na dobre pochłonąłby nas Internet. A co stałoby się wówczas z naszą wyobraźnią i kreatywnością ? Na te pytania nich każdy odpowie sobie sam.
Bibliotekarze swoimi staraniami motywują mieszkańców Gminy Lisków do bycia przyjaciółmi biblioteki i życzą, aby jak najczęściej odwiedzali naszą wspólną instytucję i wypożyczali książki.
Bibliotekarze dziękują za serdeczne życzenia i kwiaty od dzieci i nauczycieli z okazji Dnia Bibliotekarza.

Bajka.jpg Bajka