21.06.2018NOWE OPROGRAMOWANIE SYSTEMU BIBLIOTECZNEGO SOWA

sowasql.png

W dniu 28 maja 2018r. system biblioteczny SOWA2/MARC21 używany w Bibliotece PWSZ w Nysie od 2010 roku przestał funkcjonować. Została wdrożona nowa wersja oprogramowania SowaSQL Standard.

Bazy danych systemu bibliotecznego Sowa2/MARC21 zostały przeniesione do wersji SowaSQL Standard. Ważną cechą nowej wersji oprogramowania bibliotecznego jest silnik bazy danych SQL, który gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo i stabilność struktury plików. Jest to serce systemu, którego zadaniem jest zarządzanie procesami w relacyjnej bazie danych. W systemach bazodanowych opartych o ten silnik odpowiada za to serwer SQL.

W ślad za zmianą oprogramowania, biblioteka otrzymała nowoczesny, mobilny OPAC. W internetowym katalogu zmieniło się niemal wszystko, ewoluując w kierunku mobilności.

sowasql.png sowasql
png, 9 KiB, 323x81