10.07.2018,,Mała Książka – Wielki Człowiek’'

ksiazka.png
Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu została zakwalifikowana do projektu Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek’’. Projekt skierowany jest do dzieci trzyletnich oraz ich rodziców i ma na celu wprowadzenie mody na celebrację czasu spędzanego z dziećmi, treści czytanych książek, atmosfery bliskości i towarzystwa literackich przyjaciół.
Od września 2018 roku podczas odwiedzin biblioteki, Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Podczas kolejnej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

ksiazka.png ksiazka
png, 116 KiB, 244x247