06.08.2018Budżet Obywatelski 2018 - wyniki

Znamy ostateczną listę projektów, które zostaną zrealizowane w ramach V edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. Wśród nich znalazły się cztery projekty dzielnicowe i jeden ogólnomiejski, które będą realizowane przez Bibliotekę Kraków w 2019 roku. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!

LISTA PROJEKTÓW DO REALIZACJI PRZEZ BIBLIOTEKĘ KRAKÓW

Dzielnica IV | Prądnik Biały

„Czyta duży, czyta mały - doposażenie Filii Biblioteki” | 17 000 zł

Projekt ma na celu zakup większej ilości nowości wydawniczych, które wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę biblioteki dla mieszkańców Osiedla Azory - Filia Biblioteki nr 16 przy. ul. Radzikowskiego.

Dzielnica VI | Bronowice

„Nowe książki w naszej bibliotece” | 12 000 zł

Dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych dla dwóch filii Biblioteki Kraków zlokalizowanych w dzielnicy VI Bronowice: filii nr 23 przy ul. Balickiej 297 oraz filii nr 24 przy ul. Na Błonie 13 d.

Dzielnica VII | Zwierzyniec

„Więcej darmowych ebook-ów w bibliotekach na Zwierzyńcu”|  2 500 zł

Celem projektu jest zakup dodatkowych kodów umożliwiających bezpłatny dostęp do ebooków. Ograniczona ilość (6 kodów na filię) powoduje, że ebooki dostępne są dla czytelników tylko przez kilka godzin w pierwszym dniu miesiąca.

Dzielnica X | Swoszowice

„Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę” | 12 500 zł

Dotyczy zakupu nowości i kontynuacji wydawniczych oraz audiobooków. Dofinansowania działalności kulturalno-oświatowej adresowanej do najmłodszych i najstarszych mieszkańców Dzielnicy oraz użytkowników Filii nr 35 Biblioteki Kraków.

Projekt ogólnomiejski

„Biblioteka Gier Planszowych” | 55 000 zł

Projekt ma na celu zapewnienie dostępu do bezpłatnej wypożyczalni gier planszowych dla mieszkańców Krakowa w sześciu filiach Biblioteki Kraków.

budzet obywatleski.jpg

budzet obywatleski.jpg budzet obywatleski