Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie
22-100 Chełm
16.08.2018Noc Kultury w ChBP
Chełm ChBP

Chełmska Biblioteka Publiczna przygotowała dwie propozycje na miłe spędzenie czasu podczas ostatniego, sobotniego wieczoru wakacji w mieście (25 sierpnia). Pierwszą z nich będzie spektakl teatralny dla dzieci pt. „Pinokio” w wykonaniu warszawskiego Teatru Lalek „Czarodziej”, który zostanie wystawiony o godz. 18.00. Przedstawienie jest adaptacją powieści Carlo Collodiego o przygodach drewnianego chłopczyka. Po spektaklu publiczność będzie mogła obejrzeć kukiełki, maski oraz kostiumy teatralne, a także poznać tajniki pracy aktora-lalkarza. Teatr „Czarodziej” działa nieprzerwanie od 1947 r.
Później, o godz. 20.00, zapraszamy na koncert "Ballady i dwa romanse" w wykonaniu Jarosława Buczka (śpiew, gitara) z towarzyszeniem Michała Słomińskiego  (piano, perkusjonalia). Artyści zaprezentują piękne, poetyckie teksty Bułata Okudżawy, Josifa Brodskiego, Aleksandra Wertyńskiego i Fiodora Tiutczewa, dopełnione subtelną muzyką. Na repertuar koncertu złożą się, jak mówi wokalista, „ballady - malowane słowem i dźwiękiem opowieści o ludziach, miejscach, emocjach, historie o fascynacjach, miłości, radościach i smutkach”.
Na wydarzenia zapraszamy 25.08.2018 r. do sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Wstęp wolny!
plakat a4.jpg

plakat a4.jpg plakat a4