05.09.2018Narodowe Czytanie

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, które odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólne czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego rozpocznie się 11 września (wtorek) o godzinie 11.00 w Wypożyczalni Głównej przy ul. Partyzantów 40. W programie znajduje się nie tylko wspólne czytanie fragmentów powieści "Przedwiośnie", ale także prezentacja pieśni patriotycznych przez Chór Hejnał. Nie zabraknie również aktorów Teatru Ziemi Chełmskiej, którzy będą interpretować wybrane fragmenty „Przedwiośnia”, a także przedstawicieli władz miasta oraz czytelników biblioteki i mieszkańców Chełma.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zain­tere­sowa­nych­ do uczestnictwa w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Narodowe_czytanie_prasa_2018.cdr.jpg

Narodowe_czytanie_prasa_2018.cdr.jpg Narodowe_czytanie_prasa_2018.cdr