17.09.201826 Europejskie Dni Dziedzictwa już za nami...

15 września w Złotopotockim Muzeum w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Niepodległa dla wszystkich" świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości.
Spotkanie było oparte na materiałach źródłowych opracowanych w 1938 roku i skierowanych do dzieci, młodzieży oraz kadry nauczycielskiej.Słowa Józefa Piłsudskiego "Niech się śmieją polskie dzieci śmiechem odrodzenia" stały się hasłem wywoławczym uroczystości, której głównymi bohaterami była recytująca młodzież:

Monika Ucieklak uczennica Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Janowie

Justyna Borek uczennica Szkoły Podstawowej w Piasku

Kacper Forman uczeń Szkoły Podstawowej w Piasku

oraz Adam Tarczyński uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie. Młody pianista zabrał Uczestników w podróż w świat muzyki Fryderyka Chopina.

Organizatorzy dziękują za tak liczne przybycie i serdeczne przyjęci naszej młodzieży:

Pani Joannie Ścigaj Wójtowi Gminy Janów, Radnym Rady Gminy Janów, Panu Adamowi Markowskiemu Prze­wodn­iczą­cemy­ Związku Gmin Jurajskich, Pani Annie Tarczyńskiej Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie, Pani Jolancie Adamczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie, Nauczycielom i Wychowawcom, Zespołowi Folk­lory­styc­znem­u Janowianie, Pani Grażynie Ziętek – ArtPonik Wtorkowe Spotkania z Kulturą, Jurajskiemu Klubowi Seniora, 87 ŚDH Parasol i 88 ŚDSH Zośka, oraz Przyjaciołom Złotopotockiego Muzeum.

EDD 5.jpg EDD3.jpg EDD 1.jpg EDD 2.jpg
EDD4.jpg