Rodzaj wydarzenia

2018-10-23
18.09.2018… jak Orfeusz - salon poezji Juliusza Słowackiego
Tarnów MBP

Wrześniowy salon poezji poświęcony będzie twórczości Juliusza Słowackiego - patrona Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, która w tym roku świętuje 110 lat swego istnienia. W programie znajdą się m.in. fragmenty najw­span­ials­zych­ w polskiej literaturze poematów dygresyjnych: ”Podróż do Ziemi Świętej z Neapolu” oraz „Beniowski” a także polemicznego w stosunku do narodowej epopei dalszego ciągu „Pana Tadeusza”. Strofy zaprezentują wybitni polscy aktorzy: Grażyna Wolszczak i Jerzy Radziwiłowicz, a dopełnieniem całości będzie muzyka gitarowa w wirtuozerskim wykonaniu Julii Żarnowskiej.
Wstęp wolny. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

23 września (niedziela) - godz. 11.00 - Tarnowskie Centrum Kultury, Rynek 5

zaproszenie www kopia.jpg zaproszenie www kopia
jpg, 2.1 MiB, 2480x2126