24.09.2018Partnerstwo dla Książki – „Podróże literackie” po powiecie nowosądeckim

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu realizując projekt, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla Książki –Podróże literackie – jest organizatorem 32 spotkań autorskich wzbogacających działalność bibliotek, poprzez cykl spotkań autorskich promujących czytelnictwo i rozwijających wiedzę w Bibliotekach Publicznych powiatu nowosądeckiego.

Pierwszy etap realizowanego projektu już za nami.
Pani Anna Czerwińska–Rydel, autorka książek dla dzieci i młodzieży na 12 spotkaniach autorskich w bibliotekach publicznych powiatu nowosądeckiego spotkała się z 470 czytelnikami, w większości spotkań były to grupy zorganizowane.

Po zakończeniu każdego spotkania ustawiała się długa kolejka po autografy i dedykacje na książkach oraz na zakładkach, artystycznie wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niep­ełno­spra­wnyc­h Gniazdo. Zakładki oraz długopisy otrzymywali aktywni czytelnicy. Po uczcie duchowej młodzi czytelnicy otrzymali również coś dla ciała, czyli ciastka, soczki oraz krówki z nadrukiem promującym projekt. Spotkania, każde o innej tematyce, przebiegały w miłej, ciepłej atmosferze, zorganizowane przy wsparciu organizacyjnym i doskonałej współpracy bibliotekarzy z bibliotek powiatu nowosądeckiego. Końcowym akcentem było zrobienie pamiątkowego zdjęcia z pisarką.

Przed nami kolejne etapy realizowanego projektu czytelnicy bibliotek publicznych powiatu nowosądeckiego spotkają się z Agnieszką Urbańską, Joanną Krzyżanek oraz Bartoszem Urbańskim.

1.jpg 1
jpg, 318 KiB, 1932x1449