28.09.2018Wieczór francuskiej poezji miłosnej w ChBP

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na „Wieczór francuskiej poezji miłosnej”, który odbędzie się 2 października br. o godz. 1800 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Wydarzenie będzie prezentacją francuskiej liryki w formie piosenki poetyckiej i recytacji. Wiersze, interpretowane podczas wieczoru, są nowymi przekładami Jerzego Borkowskiego, pochodzącymi z tomiku „Była już bardzo rozebrana…”. Przedsięwzięcie zostało przygotowane we współpracy z Anną Moryl, emerytowaną polonistką. Organizację wsparli finansowo: Piekarnia Witold Grela, Przychodnia Opieki Stom­atol­ogic­znej­ „EKO-MED”, Sungboo Sp. z o.o.
Spotkanie poprowadzi Jerzy Borkowski, , absolwent I LO w Chełmie, UMCS i Sorbony,. W koncercie wystąpią także Joanna Jagiełło (śpiew, recytacja, gitara), Bożena Sitek (recytacja, fortepian), Adam Tkaczyk (recytacja). Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.
Jerzy Borkowski – z wykształcenia polonista, aktualnie pracuje jako tłumacz języka francuskiego. Wiele lat mieszkał w Paryżu. Przekładał także twórczość polskich poetów (Baczyński), Norwid, Wojaczek) na język francuski. Po latach pobytu we Francji i Szwajcarii powrócił do Polski. Przez cztery laty przełożył ponad dwieście wierszy stu autorów, w większości nigdy nie tłumaczonych na polski.
Joanna Jagiełło po skończeniu anglistyki na UW pracowała jako dziennikarka, nauczycielka i redaktorka podręczników do nauki języka angielskiego. Dzisiaj jest przede wszystkim pisarką. Tworzy poezje i powieści dla młodzieży(„Kawa z kardamonem”, „Czekolada z chili”). Chętnie śpiewa akompaniując sobie na gitarze, często do własnych kompozycji, prowadzi spotkania literackie.
Bożena Sitek jest pianistką i muzykologiem, pisze poezję, występuje jako aktorka i prezenterka w radio i w telewizji. Tworzy scenariusze i teksty do programów poetycko-muzycznych. Jest też pedagogiem, opracowuje i prowadzi koncerty edukacyjne, bajki muzyczne dla dzieci. Wydała płytę „Muzyka dworku szlacheckiego”.
Adam Tkaczyk – wykonawca piosenki aktorskiej i poetyckiej, lektor telewizyjny i radiowy, aktor estradowy, animator kultury. Absolwent wydziału piosenki PSM im. F. Chopina w Warszawie. Prowadzi firmę Echo Audio zajmującą się produkcją dźwiękową i filmową, organizacją wydarzeń kulturalnych. .Założyciel, wokalista i gitarzysta zespołu Wyspy Dobrej Nadziei, wokalista w zespole Los Navarros.J-Borkowski-okladka ![Jerzy-Borkowski- (Large).jpg][plik-22094] --705x1024 (Large).jpgwieczór poezji (Large).jpg Bożena-Sitek (Large).jpg Adam-Tkaczyk (Large).jpg Jerzy-Borkowski- (Large).jpg

wieczór poezji (Large).jpg wieczór poezji (Large)
Jerzy-Borkowski- (Large).jpg Jerzy-Borkowski- (Large)
Adam-Tkaczyk (Large).jpg Adam-Tkaczyk (Large)