12.10.2018Spotkanie autorskie wokół książki "Pohulanka" Mirosława Ikonowicza"

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" oddział w Chełmie, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti, Gminny Ośrodek Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pawłowa serdecznie zapraszają na spotkanie z korespondentem wojennym, reporterem Polskiej Agencji Prasowej - Mirosławem Ikonowiczem, które odbędzie się w dniu 15 października (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów 40. Spotkanie poprowadzą: Karolina Wojciechowska i dominikanin Ojciec Tomasz Dostatni OP. Fragmenty książki pt. "Pohulanka" przeczyta Tomasz Moskal.
Książka pt. "Pohulanka" jest reportażem z przedwojennego Wilna - miasta widzianego oczami młodego wtedy chłopaka, późniejszego reportera wojennego - Mirosława Ikonowicza. "Pohulanka" to również zapis ostatnich chwil wieloetnicznego Wilna, współistnienia społeczności Polaków, Żydów i Litwinów.
Wszystkich zain­tere­sowa­nych­ serdecznie zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie autorskie wokół książki Pohulanka Mirosława Ikonowicza.docx Mirosław Ikonowicz podczas spotkania z młodzieżą w Chełmie.jpg