22.10.2018Spotkanie autorskie dla dzieci z Renatą Piątkowską

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza dzieci szkół podstawowych na spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, które odbędzie się w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) 9 listopada 2018 r.

Spotkanie zaplanowano dla dwóch grup wiekowych:

1. klasy 5-8, godz. 8.30
    „Która to Malala, czyli historia dziewczynki, która chciała chodzić do szkoły" - książka nominowana do nagrody IBBY, wpisana na Złotą Listę.
    Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z Malalą, jedynym na świecie dzieckiem, które otrzymało Pokojową Nagrodę Nobla w 2015 r. oraz Konwencją Praw Dziecka.

2. klasy 2-4, godz. 10.15
    „Biuro dete­ktyw­isty­czne­ dziurka od klucza, czyli jak zostać detektywem" - spotkanie z elementami warsztatowymi.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przyjmujemy telefonicznie – 82 564 55 29 (Wypożyczalnia dla Dzieci ChBP, ul. Partyzantów 40). Liczba miejsc ograniczona. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek Renaty Piątkowskiej (20-25 zł).

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską odbędzie się w ramach projektu „Czytam, bo lubię” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Napisała ich ponad trzydzieści. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: " Przecinek i Kropka' oraz "Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży",statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K. Makuszyńskiego, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Renata Piątkowska ukończyła socjologię na UJ, jest mamą Kacpra i Marty. Najchętniej spędza czas pisząc książki dla dzieci lub jeżdżąc konno.
Renata_Piatkowska.jpg

Renata_Piatkowska.jpg Renata_Piatkowska