15.11.2018MIRABELKA - KIEŁKUJĄCA HISTORIA

13 listopada popołudniu w naszej bibliotece miały miejsce warsztaty "Mirabelka- kiełkująca historia". Spotkanie wpisało się w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło jednak wątków lokalnych. Warsztatom towarzyszyła wystawa "Mieszkańcy Gminy Lipowa na starej fotografii". Na samym początku, uczestnicy zebrani przy naszym pomniku śliwki, wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie. Żółta śliwka towarzyszyła im bowiem przez całe warsztaty:)😊 Następnie, już w bibliotece, uczestnicy wysłuchali fragmentu książki Cezarego Harasimowicza "Mirabelka" oraz obejrzeli nakręcony w 2015 roku przez uczniów gimnazjum w Twardorzeczce film "Gadające głowy o śliwkach", w którym występują mieszkańcy naszej gminy. Nie mogło zabraknąć także śliwkowego poczęstunku - było pyszne ciasto i śliwkowy kompot:)😊 Na końcu to, na co wszystkie dzieci czekały z niec­ierp­liwo­ścią­... własnoręczne wykonywanie bransoletek z koralików... kolorowych koralików, takich samych ja te sprzedawane u braci Alfusów, bohaterów "Mirabelki".
na www Mirabelka.jpg
na www Mirabelka 2.jpg