19.11.2018Święto Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie

DSC_0138.jpg
Dzień Pluszowego Misia wpisał się na stałe do kalendarza obchodów świąt w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie. W tym roku zaczęliśmy obchodzić urodziny misia już 13 listopada, aby móc najmłodszym czytelnikom przez następnych kilka dni kontynuować czytanie książek o „misiowych bohaterach”.
Po powitaniu uczniów z oddziałów przedszkolnych ze Szkół Podstawowych w Ciepielewie, Liskowie Strzałkowie, Zakrzynie, Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP oraz dzieci z grup „Stokrotek”, „Biedronek”, „Poziomek” przeszliśmy do przypomnienia historii o pluszowej zabawce. Następnie dzieci podzielone na grupy uczestniczyły, na sali Gminnego Ośrodka Kultury, w różnych zabawach ruchowych z chustą animacyjną a także zgadywankach, quizach, śpiewaniu piosenek, np. „… jedna łapka, druga łapka”, „… stary niedźwiedź”. Animatorzy kultury przebierali się za postacie z bajek, np. „Kubusia Puchatka” i zabawiali wszystkie dzieci, by wywołać uśmiech na twarzy każdego uczestnika.
Pozostałe dzieci w pomieszczeniach biblioteki oglądali bajeczkę, pt. „Na misiowych urodzinach- najważniejsza jest rodzina”. Spektakl wystawiony przez aktorów z teatru Edukacji i profilaktyki „Maska” w Krakowie promował poszanowanie rodziny, wzajemną pomoc oraz przyjaźń.
Tego dnia trudno było przerwać wyśmienitą zabawę!
Gdy udało się zrealizować wszystkie punkty Święta Pluszowego Misia nastąpił czas na nagrody i na słodki tort. Uczniowie z każdej szkoły oraz przedszkola wykonali na brystolu przepiękne prace, za które zostali nagrodzeni zabawkami i dyplomami, które wręczyła Wójt Gminy Lisków – Pani Maria Krawiec.
Sponsorami Święta Pluszowego Misia w 2018 roku byli: Urząd Gminy w Liskowie, Pani Katarzyna Michalak - właściciel sieci sklepów „Michalak” oraz Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej w Liskowie. Darczyńcom bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.
Osobne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich uczestników: dzieci, nauczycieli, opiekunów i rodziców. Bardzo dziękujemy za wspólną i miłą zabawę!

DSC_0138.jpg DSC_0138