11.02.2019Bajka pt. " Przyjaźni dar odwróci zły czar" dedykowana najmłodszym Czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie

IMG_20190208_091516.jpg 08 lutego 2019r. aktorzy z Teatru MASKA z Krakowa wystawili w bibliotece bajkę, pt. „Przyjaźni dar odwróci zły czar”. W spektaklu uczestniczyli Czytelnicy z grupy „Biedronek” i „Poziomek”, z Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP oraz uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I-II ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Liskowie.

Jednym z bohaterów opowieści jest mały chłopiec Frycek, który nie odnajduje się w gronie swoich rówieśników. Przyjaciół znajduje wśród leśnych mieszkańców, ponieważ ma niezwykły dar porozumiewania się ze zwierzętami. Pewnego dnia przeżywa przygodę, która zmienia jego świat na zawsze. Otóż, pewna piękna Elfka, Lena gubi magiczny klucz do Serca Lasu. Chłopiec, jako że zawsze stara się być pomocny, wyrusza z Leną w poszukiwaniu klucza. Mali bohaterowie walczą z czasem, bo boją się, że magiczny przedmiot trafi w ręce złej czarownicy, wówczas drzewa zaczną rosnąć korzeniami do góry, ptaki latać do tyłu, a kwiaty przestaną roztaczać swoją woń. Jednym słowem - katastrofa! Wiedzą, że tylko wspólnymi siłami mogą odeprzeć zło. Docierają do prastarego dębu, który ma im wskazać drogę. Drzewo pomaga jednak tylko tym, którzy mają czyste serce. Bajka kończy się szczęśliwie Frycek i Elfka uratowali las i pewnie przyjaźnią się nadal.

Po obejrzeniu spektaklu mali Czytelnicy obiecali sobie przyjaźń nie tylko podczas zabawy w przedszkolu, czy nauki w szkole, ale także w każdej potrzebie.

IMG_20190208_091516.jpg IMG_20190208_091516