22.02.2019Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych „ACADEMICA”

Academica.edu.pl to największa w Polsce pełnotekstowa baza polskich publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, zawierająca setki tysięcy tekstów, artykułów, monografii, podręczników i skryptów.

W systemie „Academica”, w ramach projektu „Merkuriusz”, zdigitalizowano i udostępniono artykuły z ponad 2000 polskich czasopism naukowych opublikowanych w latach 2002–2014. Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

Dostęp do publikacji, które nie podlegają ochronie praw­noau­tors­kiej­ lub są udostępniane w modelu Open Access, jest nieograniczony, natomiast publikacje chronione prawem autorskim są dostępne tylko na dedykowanych terminalach w filiach: 3 (pl. J. Nowaka-Jeziorańskiego 3), 47 (os. Dywizjonu 303/1), 53 (os. Stalowe 12).

Czytaj więcej o książkach elektronicznych dostępnych w Bibliotece Kraków.