28.03.2019XVI POWIATOWY KONKURS LITERACKI „PRZYGODA Z LEKTURĄ” PT. WIERSZYKARNIA

Jeśli lubisz recytować i jesteś uczniem klas I – VI szkoły podstawowej zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.
Wierszykarnia.jpg
REGULAMIN XVI POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO „PRZYGODA Z LEKTURĄ” PT. WIERSZYKARNIA
I. KTO? CO? JAK?
1. Organizatorem Konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie.
2. Konkurs obejmuje powiat złotowski.
3. Termin nadsyłania nagrań to 19 kwietnia 2019 r.
4. Warunki uczestnictwa w Konkursie oraz zasady jego przeprowadzenia określa niniejszy Regulamin.
5. Udział w Konkursie jest równoznaczny z zapoznaniem się i akceptacją Regulaminu.
II. TO BĘDĘ JA!
1. Podstawowym warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie drogą mailową krótkiego filmu (max. 3 min.) prze­dsta­wiaj­ąceg­o recytację jednego wybranego przez siebie wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej. Nagrania należy nadesłać na adres konkurs@biblioteka-zlotow.pl do 19 kwietnia 2019r.
2. Konkurs kierowany jest do uczniów klas I-VI szkół podstawowych powiatu złotowskiego.
3. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest nagranie filmu (w szkole, w domu, w plenerze, itp.) z recytacją wiersza, wypełnienie karty zgłoszeniowej (Załączniki do Regulaminu) i przesłanie ich na wskazany adres mailowy przed upływem wskazanego terminu.
III. POZNAJ SZCZEGÓŁY!
1. Konkurs ma na celu:
• zapoznanie i zainteresowanie dzieci twórczością Małgorzaty Strzałkowskiej;
• kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości;
• odkrywanie i promowanie talentów recytatorskich;
• popularyzację polskiej poezji;
• upowszechnianie kultury żywego słowa.
1. Nadesłane recytacje oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: KAT.1 – klasy I-II, KAT.2 – klasy III-IV i KAT.3 – klasy V-VI.
2. Konkurs podzielony jest na dwa etapy:
ETAP 1 – nadsyłanie recytacji, wstępna weryfikacja i zakw­alif­ikow­anie­ najlepszych recytacji do ETAPU 2;
ETAP 2 – wyłonienie zwycięzców podczas przesłuchania „na żywo” w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie, wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów.
1. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi poprzez subiektywny wybór najciekawszych recytacji przez powołaną przez Organizatora Komisję.
2. Nagrania przesłane na Konkurs przechodzą na własność Organizatora i mogą zostać wykorzystane w celach promocyjnych biblioteki (np. w mediach, portalach społ­eczn­ości­owyc­h, na stronie internetowej MBP, w materiałach multimedialnych promujących działalność biblioteki itp.).
IV. A CO DALEJ?
1. O zakw­alif­ikow­aniu­ się do ETAPU 2 Konkursu uczestnicy zostaną poinformowani przez Organizatora mailowo, listownie lub telefonicznie.
2. Wyniki Konkursu zostaną upublicznione m.in. w prasie, na stronie MBP oraz w mediach społ­eczn­ości­owyc­h.
3. Wszystkie informacje o Konkursie wraz z Regulaminem dostępne są w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej (Złotów, ul. Grochowskiego 17, tel. 67 263 20 00), na stronie internetowej www.biblioteka-zlotow.pl oraz na bibliotecznym profilu fb.
V. WAŻNE DLA MNIE
1. Administratorem danych osobowych przekazanych przez uczestnika Konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie, ul. Grochowskiego 17, 77-400 Złotów reprezentowana przez Dyrektora – Sylwię Mróz email: biblioteka@bliblioteka-zlotow.pl tel: 67 263 20 00.
Inspektorem ochrony danych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie jest: Alicja Mendyk; ul. Łowiecka 1; 77-400 Złotów; Tel: 500 329 056 ; Email: am-iod@wp.pl
1. Dane osobowe, w tym również wizerunek, przekazane Organizatorowi przez uczestników Konkursu (za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego) będą przetwarzane w celu realizacji Konkursu, wyłonienia i ogłoszenia zwycięzców oraz wręczenia nagród. Podanie danych jest dobrowolne jednak niezbędne do uczestnictwa w Konkursie (Załącznik nr 1, Załącznik nr 2).
2. Każdemu uczestnikowi Konkursu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, ich usunięcia lub poprawienia.
3. Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Złotowie, znajdują się w treści klauzuli informacyjnej, dostępnej w siedzibie oraz na stronie internetowej biblioteki.