Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Złotowie
[awatar]
Złotów MBP
69 043
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 67 263 2000
Województwo: wielkopolskie
Powiat: złotowski
Adres: Grochowskiego 17
77-400 Złotów
E-mail: biblioteka@biblioteka-zlotow.pl

od poniedziałku do piątku: od 8:00 do 18:00
w soboty od 8:00 do 13:00

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Obłęd
  Kopińska, Justyna
  Ocena: 1.5, głosów: 2
 • Osiem białych nocy
  Aciman, André
  Brak ocen
 • Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski
  Kindziuk, Milena
  Brak ocen
 • Nie daj się wkręcać szarlatanom
  Krawczyk, Ewa
  Brak ocen
 • Miasto uśpionych kobiet
  Krúdy, Gyula
  Brak ocen
1 2 3 4 5 6 7 8

DRUGA EDYCJA PROJEKTU „CYFROWA WIELKOPOLSKA” DLA SENIORÓW 65+

Z przyjemnością informujemy, że ponownie zakw­alif­ikow­aliś­my się do projektu "CYFROWA WIELKOPOLSKA" Fundacji Partycypacji Społecznej.
Od lutego rozpoczną się w bibliotece zajęcia w dwóch dwun­asto­osob­owyc­h grupach seniorów z województwa wielkopolskiego.
Cykl zajęć obejmuje 90 godzin i przewidziany jest na ok. 3 miesiące.
Podstawowym kryterium jest ukończone 65 lat.
Dysponujemy jedynie 24 miejscami!
Rekrutacja potrwa do 15 stycznia lub do wyczerpania miejsc!

Liczy się kolejność zgłoszeń!😊😀
Zapisy w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie/ osobiście lub telefonicznie 67 263 2000 wew.23
Po skończonym projekcie, uczestnicy otrzymają na własność TABLET oraz praktyczną wiedzę, jak z niego korzystać :-)
Zajęcia dostosowane są do początkujących seniorów.
Główną dewizą instruktorów jest CIERPLIWOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ i jeszcze raz CIERPLIWOŚĆ 😊
Plakat_WIELKOPOLSKA_pusty_nr.jpg

Plakat_WIELKOPOLSKA_pusty_nr.jpg Plakat_WIELKOPOLSKA_pusty_nr
jpg, 152 KiB, 707x1000
Komentarze (0)

Konkurs kierowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych oraz dzieci przedszkolnych powiatu złotowskiego.
Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wykonanie jednej pracy plastycznej w formacie A-4 , wypełnienie karty zgłoszeniowej (Załącznik do Regulaminu) i dostarczenie ich do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie w terminie do 29 listopada 2019 r.

REGU­LAMI­N_KO­NKUR­SU_P­LAST­YCZN­EGO_­.pdf

Załą­czni­k_do­_REG­ULAMINU_KONKURS.pdf

Komentarze (0)

Bibliotekarski Nobel przyznany !

20 listopada w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie XXVI edycji Nagród im. Andrzeja Wojtkowskiego. Tegoroczne wyróżnienia za swoje wybitne osiągnięcia z rąk Małgorzaty Furgał, przewodniczącej Zarządu Okręgu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Włodzimierza Mazurkiewicza, dyrektora Departamentu Kultury Urzędu Mars­załk­owsk­iego­ w Poznaniu otrzymała Karolina Bartosz, kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie.
Jest to także nobilitacja naszej Biblioteki.
Serdeczne Gratulacje dla Laureatki!
75375686_2558969887557387_112446165114421248_n.jpg
Nagroda Młodych im. Andrzeja Wojtkowskiego 2019.jpg
Nagroda Młodych 2019.jpg
Treść wniosku do Kapituły Jury:
mgr Karolina BARTOSZ (1986r.) - od 13 lat pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie. Absolwentka kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna na Uniwersytecie Szczecińskim, w bibliotece (choć z przypadku) realizuje własne zainteresowania, organizując i prowadząc spotkania dla najmłodszych. Jako Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży działa na różnych płaszczyznach: od koordynacji kampanii Cała Polska czyta dzieciom, przez pozyskiwanie środków w ramach projektów grantowych, organizowanie imprez czytelniczych,
aż po zabawę w programowanie. To ostatnie jest jej szczególnie bliskie, dlatego koduje wszędziei każdego. Nie straszne jej Ozoboty, Photony, Finche; lubi wyzwania i wciąż poszukuje nowych rozwiązań.

Jako liderka Kampanii Społecznej Cała Polska czyta dzieciom, Pani Karolina organizuje i inicjuje szereg nietuzinkowych działań czytelniczych, bardzo wysoko ocenianych na ogólnopolskiej arenie.
W uznaniu zasług za całoroczne przedsięwzięcia na rzecz promocji czytelnictwa, złotowska placówka ma na swoim koncie 4 statuetki- nagrody główne ( 2003r., 2005r., 2011r., 2012r.) 2 medale (2009r., 2010r.) oraz 3 wyróżnienia (2002r., 2004r., 2008r.). Ponadto dwukrotnie uhonorowano nas w konkursie Cała Polska czyta dzieciom za wiosenną zbiórkę książek (2006r.- I nagroda; 2007r. II nagroda).

Oddział dla dzieci i Młodzieży, z Panią Karoliną na czele, organizuje liczne lekcje biblioteczne, warsztaty, spotkania i konkursy. Szczególną opieką otacza najmłodszych czytelników i ich rodziców. W samym 2018 r. w Oddziale odbyło się 155 działań edukacyjnych, w których udział wzięło 4113 osób.
Na spotkania zapraszani są goście z lokalnych przedsiębiorstw i instytucji, a podczas wakacji i ferii dzieci odwiedzają firmy, poznając pracę wielu profesji. W poszukiwaniu partnerów, pani Karolina buduje dobre relacje i markę biblioteki. Co więcej- jej działania mają charakter wiel­opok­olen­iowy­
i wiel­opła­szcz­yzno­wy. Z wolontariuszami- młodzieżą gimnazjalną czyta małym pacjentom szpitala, niep­ełno­spra­wnym­ podopiecznym ośrodka rehabilitacji „Zabajka” czy też złotowskiego Hospicjum. Organizuje spotkania pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”, cyklicznie animuje zajęcia Klubu czytających rodzin „Złotomolki” , „Oseskowego Klubiku Bajkowego”, ostatnio „Klubu KODOMANIAKA”.
Kierowniczka Oddziału jest też odpowiedzialna za spotkania autorskie dla najmłodszych. Rokrocznie zaprasza twórców literatury dziecięcej. Dużą popularnością cieszą się także pieczołowicie opracowywane coroczne powiatowe konkursy literackie „Przygoda z lekturą” jak też jednorazowe konkursy okolicznościowe np. „A ja jestem Polak Mały” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Pani Karolina jest bardzo ambitna, otwarta na nowości i niesztampowe rozwiązania. To ona do zajęć bibliotecznych wprowadziła bum- bum rurki. Początkowo miały być wykorzystywane głównie na zajęciach z młodzieżą, szybko okazało się, że chętnie grają na nich nawet seniorzy. Ona opracowuje
i wraz z zespołem organizuje rodzinne pikniki, bajkowe bale, zajęcia bibl­iote­rape­utyc­zne. Po szkoleniu z programowania, w którym wzięła udział, w złotowskiej książnicy nastąpiła „era” kodowania. Swoim entuzjazmem, zapałem i atrakcyjnymi ćwiczeniami sprawiła, że kodują wszyscy- i mali i duzi. Kodowanie na dywanie (z użyciem kolorowych kubków) , programowanie ozobotów , Photonów robotów Finche, Dash i Dot przyciąga do biblioteki grupy ze szkół. Z nowinkami tech­nolo­gicz­nymi­ oswajani są również rodzice, jak też osoby dojrzałe, bo elementy robotyki przemycane są w bibliotece przy najróżniejszych okolicznościach: od spotkań warsztatowych bibliotekarzy i pedagogów z powiatu złotowskiego, przez gry miejskie po zajęcia dla seniorek z Klubu "+-50".
Pani Bartosz do tego stopnia opanowała i ulubiła sobie techniki kodowania, że zgłosiła się w formie instruktorki warsztatów podczas tegorocznego 12 Forum Młodych Bibliotekarzy w Poznaniu.
Istotną i nie do przecenienia zasługą Kierowniczki Oddziału dla Dzieci i Młodzieży jest dociekliwe poszukiwanie sposobów dofinansowania bibliotecznych przedsięwzięć. Pani Karolina pisze projekty, dzięki którym biblioteka między innymi doposażyła Oddział dla Dzieci i Młodzieży w zabawki rozwijające psycho -motorykę dzieci, zakupione zostały też tablety i ozoboty, pozyskane zostały środki na warsztaty czytelnicze i psychologiczne spotkania w Klubie Czytających Rodzin. Granty za sprawą Pani Bartosz: „Z ekonomią na Ty” (NBP 2004) „Oseskowy Klubik Bajkowy- doposażenie oraz cykl zajęć” (FRSI 2014), „Kocham więc czytam. Biblioteka przyjazna rodzinom.” (FRSI 2014), „Fajnie na Krajnie” (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności 2016) „Kodowanie na wyspie książek (Fundacja BGK 2018), „Kodowanie w bibliotece- Photony. Link do przyszłości (FRSI 2018).

Powyższy opis zawiera wyłącznie część bogatej działalności bibl­iote­kars­kiej­ prowadzonej przez Panią Karolinę Bartosz. Wszystko zawarte powyżej, dzieje się równolegle z codzienną, typową pracą bibliotekarską. Kierowniczka Oddziału dla Dzieci i Młodzieży zajmuje się także codzienną obsługą czytelniczą. Żywię głębokie przekonanie iż zasługuje ona na takie wyróżnienie.

Sylwia Mróz
dyrektorka MBP w Złotowie

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
14
Placówki
Złotów MBP
Grochowskiego 17
77-400 Złotów

od poniedziałku do piątku: od 8:00 do 18:00
w soboty od 8:00 do 13:00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
joanna.skiera-thomas
jjm.mathews
ch.a
krzysg2
Domanika
baklo82
eliza-luczak
madziulek8196
andzia12345678
aneta_wozniak
julitka85
lidianna
raf.w1125
kamila106
gosia881974
kamila_szczepaniak

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo