29.03.2019MIKOŁAJKI - NADCHODZĄCE ŚWIĘTA KAŻDY ZAPAMIĘTA

W dniu 4 grudnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach zagościł Teatr Maska wraz ze swoim spektaklem pt. „Nadchodzące święta każdy zapamięta”, w którym wzięli udział uczniowie PSP Czarnożyły oraz przedszkolaki z Gromadzic i Czarnożył. Święta to wyjątkowy czas, który cieszy wszystkich bez względu na wiek. Celem spektaklu było wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój.
Główną bohaterką była dziewczynka Kasia, która zastanawiała się czy Święty Mikołaj istnieje i kto zostawia prezenty. Rozmyślała nad tym co będzie jeśli nie będzie grzeczna i nie napisze listu z prośbą o prezent. Zmęczona po całym dniu zabawy zasnęła nie czekając na Mikołaja.
Wigilia to niezwykła noc w czasie której dzieją się rzeczy niemożliwe. U Kasi tego dnia pojawiło się trzech posłańców, którzy udowodnili, że warto wierzyć i robić dobre rzeczy.
Dziewczynka przekonała się do magii świąt i napisała list do Świętego Mikołaja, od którego dostała prezent i cieszyła się z tego, że zmieniła zdanie dotyczące niezwykłego czasu jakim jest Boże Narodzenie.
Spektakl zakończył się rozdaniem cukierków dla dzieci.

IMG_0369_Copy.jpg IMG_0369_Copy
IMG_0404_Copy.jpg IMG_0404_Copy