07.05.2019CHINY DLA DOCIEKLIWYCH

Gminna Biblioteka Publiczna w Ropie z Filią w Łosiu oraz Zagroda Maziarska w Łosiu zapraszają na „Chiny dla dociekliwych”- orientalne warsztaty z Izabellą Kalutą, autorką książki "Man zou. Chiny dla dociekliwych".
O warsztatach:
Dlaczego Chiny nazywa się Państwem Środka? Ile tysięcy znaków ma chińskie pismo? Dlaczego Święto Wiosny w Chinach obchodzi się zimą? I czy dawni mistrzowie chińskich sztuk walki naprawdę przenikali przez ściany?
Zapraszamy na wyprawę do Chin!
Przyjdźcie poćwiczyć pisanie chińskich znaków i jedzenie pałeczkami! Będzie też o chińskich pieczęciach, parasolach, syczuańskim pieprzu i jedwabiu, a także o sztuce parzenia herbaty.
Chcesz się zapisać? Masz więcej niż 7 lat? Zadzwoń: telefon do zagrody 18 3534363, telefon do biblioteki: 18 3534150. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp na warsztaty 1 zł. Warsztaty odbędą się 1 czerwca 2019 roku w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu o godzinie 10:00 .