03.06.2019Lato z Romanem Czejarkiem w Liskowie i na świecie

DSC06535.jpg 22 maja Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie gościli Pana Romana Czejarka - dziennikarza, radiowca, pisarza, fotografa, konferansjera oraz autora takich pozycji: „Sekrety Szczecina”, „Sekrety Pomorza Zachodniego” ,” Szczecin przełomu wieków XIX/XX” „ Kolorowy Szczecin na starych pocztówkach”, „ Moje lato z Radiem”, „Polska według Czejarka”. Prowadzący audycję Programu 1 Radia, pt. „ Kochane Lato z radiem” spotkał się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego oraz uczniami Gmnazjum im. Ks. W. Blizińskiego. Słuchaczom opowiedział o swojej pasji, którą są podróże. W swojej wirtualnej wycieczce zaprosił uczniów do Laosu, Peru, Kuby, Afganistanu oraz na Półwysep Iberyjski do Gibraltaru i do Kanionu Colca w Ameryce Południowej. W czasie spotkania przytaczał wiele ciekawostek dotyczących kultury, obyczajów, wierzeń i codziennego życia mieszkańców z odległych rejonów świata. Swoje opowieści przeplatał bogatym zbiorem zdjęć, które są formą relacji z ciekawych podróży. Spotkanie z Panem Czejarkiem warto powtórzyć, ponieważ było nie tylko doskonałą lekcją o różnorodności świata, ale różnorodności pełnej prawy i rzetelności informacji z ust prelegenta. W tym miejscu bardzo dziękujemy Panu Romanowi Czejarkowi za to że przyjechał do Liskowa, o którym wiele dobrego słyszał.

DSC06535.jpg DSC06535