13.06.2019„Madonny" Urszuli Bydlińskiej w Bibliotece PWSZ w Chełmie

plakat1.jpg

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Urszuli Bydlińskiej. Obrazy z cyklu „Madonny” można obejrzeć do 10 sierpnia 2019 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Urszula Bydlińska

Ur. w Siedliszczu w latach 70-tych XX wieku. Absolwentka UMCS w Lublinie, kierunek historia. Zajmuje się malarstwem olejnym, samouk, podejmuje próbę wskrzeszenia starych dworków, cerkwi, przenosi na płótno pejzaże, uwiecznia zaobserwowaną scenerię, tworzy także kopie prac znanych autorów (zwłaszcza Art Deco i twórczość Tamary Lempickiej). Podejmuje tematykę nie tylko cielesną, żywą, ale także duchową, w głównej mierze sakralną, niematerialną. Mieszka i pracuje w gm. Siedliszcze, jest związana ze Stowarzyszeniem Twórczym „Prowincja” w Siedliszczu oraz Łęczyńskim Stowarzyszeniem Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. W dorobku około 47 wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. Chełm, Siedliszcze, Lublin, Warszawa, Kock, Łęczna , Krasnystaw, Łódź, Kraków, Nałęczów).

plakat1.jpg plakat1