14.10.2019Wystawa malarstwa Urszuli Krzysiak

Krzysiak1.jpg

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Urszuli Krzysiak. Obrazy można obejrzeć w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w dniach od 01.10.2019 r. do 15.11.2019 r. w godzinach jej otwarcia.
Serdecznie zapraszamy!

Pani Urszula Krzysiak jest absolwentką Wychowania plastycznego na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Po ukończeniu studiów w 1985 r. pracowała w wielu chełmskich szkołach podstawowych i średnich jako nauczycielka plastyki kształtując wrażliwość artystyczną swoich wychowanków.
Do malarstwa wróciła pod koniec 2009 roku, a od roku 2011 działa w Stowarzyszeniu Twórczym ,,Pasja”.
Jej pierwsze prace malarskie przedstawiają architekturę, głównie jest to budownictwo sakralne Chełma, Nałęczowa, Ciechocinka, Bielska-Białej, a także Lwowa. Są rodzajem pamiętnika zapisanego w pamięci artystki z podróży po Polsce czy Ukrainie.
Malarka przedstawia własne widzenie świata, trochę nierealistyczne, a kolory, których używa, jak czerwień, żółć, ugier, nadają mu swoiste piętno. Obrazy artystki wprowadzają w dobry nastrój, są bardzo optymistyczne, budzą w widzu pozytywne wibracje, niosą spokój i ukojenie, przywołują ciepłe wspomnienia z dzieciństwa.
Urszula Krzysiak jest artystką wciąż poszukującą. Pociąga ją abstrakcja i symbolika a jej prace są zgeometryzowane, jak mówi sama malarka:
,,W figurach geometrycznych doszukałam się znaczeń symbolicznych i tak zaczęła się moja abstrakcja geometryczna.”
Malarstwo artystki można było podziwiać na wielu wystawach: 16 indywidualnych, m.in. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, Bibliotece Pedagogicznej, Klubie Wojskowym oraz na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. W 2013 r. po raz pierwszy obrazy zostały zaprezentowane w murach Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie. Obecnie wystawę wzbogaconą w nowe prace malarki można obejrzeć w Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie przy ulicy Pocztowej 54.

Krzysiak1.jpg Krzysiak1