14.06.2019XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Czytanie łączy” – to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - (2-10 czerwca). Już od 2001 roku nieustannie cała Polska czyta dzieciom dzięki Fundacji ABCXXI. Kampania czytelnicza jest okazją do spotkań, udziału w bajkowych festynach i nie tylko. Bibliotekarze z terenu Gminy Osjaków właczyli się do akcji pod hasłem „Biblioteka i książka bliżej przedszkolaka” i postanowili udać się do wszystkich przedszkolaków w naszej Gminie. I tak w oddziale przedszkolnym w Kolonii Raduckiej dzieci wysłuchały książeczki pt. „Nie jesteś już sam, niedźwiadku!”, w oddziale przedszkolnym w Drobnicach „Marysia nadąsana złośnica”, w oddziale przedszkolnym w Chorzynie „Zaczynam czytać z Martynką – nowa koleżanka”. W oddziale przedszkolnym w Osjakowie dzieci wysłuchały książeczki pt. „Marysia i zagubiona przytulanka”. W przedszkolu „Słoneczna Polana” w Osjakowie maluszki wysłuchały „Pierwsza książeczka mojego dziecka”, rekomendowana przez fundację „ABCXXI”. Dzieci z przedszlola w Osjakowie z grupy I wysłuchały „Tupcio Chrupcio – Przedszkolak na medal”, a grupa II wysłuchała Tupcio Chrupcio – Kapryśna myszka”. Bibliotekarki czytały również dzieciom w Katolickich Przedszkolach w naszej gminie i tak w Czernicach dzieci wysłuchały książeczki pt, „Maja i czerwony balonik”, a w Drobnicach książeczki pt. „Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy”. Dzieci z przeczytanych książeczek dowiedziały się, że warto być dobrym, warto pomagać, wspólnie się bawić, bo wspólna zabawa sprawia wiele radości i miło spędza się czas. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone do biblioteki i otrzymały zakładki.