13.09.2019Narodowe Czytanie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu.

5 września 2019 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu odbyło się Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP.

Na ósme Narodowe Czytanie Para Prezydencka wybrała osiem lektur, które czytali członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z Trzciela działającego przy naszej bibliotece, członkowie Stowarzyszenia "Trzcielscy Seniorzy" i przedstawiciel młodego pokolenia:
1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa - czytała Wanda Pańczuk
2. Dym – Maria Konopnicka - czytała Danuta Pacholik
3. Katarynka – Bolesław Prus - czytała Halina Jasińska
4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz - czytał Hugon Kotwas
5. Orka – Władysław Stanisław Reymont - czytała Irena Śmidowicz
6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski - czytała Henryka Napierała
7. Sachem – Henryk Sienkiewicz – czytała Janina Pisarek
8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski - czytała Jadwiga Szylar.
Po wysłuchaniu w/w nowel mieliśmy, okazję poznać twórczość przedstawiciela młodego pokolenia z Trzciela - Hugona Kotwasa, który przeczytał nam swoje sonety i fragment tworzonego opowiadania. Dziękujemy przyjaciołom naszej biblioteki za uczestnictwo w tym bardzo miłym spotkaniu.
Narodowe Czytanie w  Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu 5.09.19 (2).jpg

Narodowe Czytanie w  Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu 5.09.19 (3).jpg