04.11.2019Dziękujemy za głosy oddane w Budżecie Obywatelskim!

Zachęcamy do zapoznania się z listą projektów o charakterze dzielnicowym przewidzianych do realizacji przez Bibliotekę Kraków na podstawie wyników głosowania w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa.

DZIELNICA VIII DĘBNIKI

Czytam – gram – słucham!
Zakup książek, gier planszowych, audiobooków dla Filii nr 31 Biblioteki Kraków.

Koszt zadania: 12 000 | Liczba punktów: 1015 | Termin realizacji: I-IV kwartał 2020 r.

DZIELNICA XII BIEŻANÓW-PROKOCIM

Encyklopedia Prokocimska digitalizacja książek o Prokocimiu
Digitalizacja 10 głównych pozycji książkowych opisujących historię Prokocimia i przygotowanie pakietów materiałów edukacyjno-kulturalnych. Limitowana edycja trafiłaby głównie do szkół, placówek kultury, stowarzyszeń prowadzących działalność edukacyjną na terenie Dzielnicy XII Prokocim Bieżanów.

Koszt zadania: 13 500 | Liczba punktów: 99 | Termin realizacji: I-IV kwartał 2020 r.

DZIELNICA XV MISTRZEJOWICE

Nowe książki oraz prasa w bibliotece
Zakup zbiorów bibliotecznych: książek, audiobooków, komiksów do dwóch filii bibliotecznych Biblioteki Kraków: Filii 48 i Filii 49 w Dzielnicy XV oraz nowe tytuły prasy w Filii 48.

Koszt zadania: 30 000 | Liczba punktów: 559 | Termin realizacji: I-IV kwartał 2020 r.

DZIELNICA XVI BIEŃCZYCE

Rozczytane Bieńczyce
Uzupełnienie księgozbioru i gier planszowych w Filiach Biblioteki Kraków znajdujących się na terenie Dzielnicy XVI, poprzez zakup nowości wydawniczych oraz działalności edukacyjnej i kulturalnej promującej książkę i czytelnictwo.

Koszt zadania: 19 000 | Liczba punktów: 455 | Termin realizacji: I-IV kwartał 2020 r.

DZIELNICA XVIII NOWA HUTA

Gdy na czytanie znajdziesz chęć, do biblioteki zaraz pędź
Zakup nowości wydawniczych – książek i prenumerat czasopism – który wpłynie na atrakcyjność oferty placówek bibliotecznych, co przyczyni się do zwiększenia poziomu czytelnictwa w Dzielnicy XVIII. Projekt wyrówna szanse czytelnicze.

Koszt zadania: 28 700 | Liczba punktów: 340 | Termin realizacji: I-IV kwartał 2020 r.