28.11.2019Spotkania autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

Dnia 21 listopada 2019 roku, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, zorganizowane zostały spotkania z panią Anną Czerwińską–Rydel, autorką książek dla dzieci i młodzieży, twórczynią serii biograficznych powieści prezentujących losy znakomitych postaci m. in. ze świata literatury, nauki , kultury i sztuki, Kawalerem Orderu Uśmiechu. Autorka przedstawiła dzieciom i młodzieży niektóre sylwetki bohaterów swoich książek, na temat których ich wiedza była znikoma. Za przykład posłużyć może taka postać jak Jan Czochralski czy Irena Sendlerowa. Opowiadała również o procesie twórczym swoich dzieł, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii, dotyczących wiedzy i źródeł inspiracji do tematów, które podejmuje.
Nie zabrakło też rozmowy ze słuchaczami, w czasie której udzielała odpowiedzi na licznie zadawane pytania. Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość zakupienia książki pisarki i otrzymania od niej autografu.

Spotkanie autorskie Nowa Biała 2.jpg
Spotkania odbyły się w Bibliotece Publicznej w Nowej Białej, oraz w Szkołach Podstawowych w Knurowie i w Lasku.

Spotkanie autorskie Nowa Biała 2.jpg Spotkanie autorskie Nowa Biała 2