28.11.2019Dzień Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie 2019r.

DSC06600.jpg

Dzień Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie 2019r.25 listopada 2019r. z okazji Dnia Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie obyło się wyjątkowe spotkanie autorskie - z Wiolettą Piasecką. Uczestniczyły w nim dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkół Podstawowych w Ciepielewie, Strzałkowie, Liskowie i z Publicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w Liskowie.
Na nasze spotkanie autorka książek dla najmłodszych przygotowała szereg rozmaitości, mianowicie włączyła chętne dzieci do odegrania scenki o wesołym piesku, przy użyciu śmiesznych pacynek, następnie były zagadki o piłkarzach, quiz ze znajomości bohaterów bajek. Uczniowie, którzy wyróżniali się aktywnością, w nagrodę losowali karteczki, na których było napisane kim będą w przyszłości.
Świętowanie Urodzin Pluszowego Misia zaszczyciła swoją obecnością Pani Maria Krawiec – Wójt Gminy Lisków. Z przyjemnością opowiedziała dzieciom o zabawkach, którymi bawiła się w dzieciństwie. Wspomniała, że wnukom czyta bajki, które te chętnie słuchają. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania kochanym misiom zaśpiewali 100 lat oraz życzyli nawzajem, aby pluszowych zabawek nigdy nie zabrakło pod choinką.
Na Dzień Pluszowego Misia uczniowie z oddziałów przedszkolnych wykonali piękne zakładki do książek, za co zostali nagrodzeni przez Panią Marię Krawiec książeczką o misiu i słodkim upominku.
Gminna Biblioteka Publiczna składa podziękowania uczestnikom spotkania. Osobne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu Święta Pluszowego Misia kierujemy dla nauczycieli, rodziców, firmy transportowej J. Jaszek oraz dla Zarządu Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej w Liskowie.

DSC06600.jpg DSC06600