17.12.2019Mała Książka - Wielki Człowiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Popowie kolejny rok uczestniczy w projekcie Instytutu Książki - Mała Książka Wielki Człowiek.
Projekt w pierwszym roku funkcjonowania (2018/2019) był skierowany do trzylatków. W edycji 2019/2020 ofertą zostały objęte wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Uczestnictwo w projekcie polega na zapisaniu dziecka do Biblioteki. Dziecko otrzymuje imienną kartę, na którą zbiera specjalne naklejki. Jedna naklejka odpowiada wizycie w Bibliotece - zakończonej wypożyczeniem co najmniej jednej książki. Po uzbieraniu dziesięciu naklejek dziecko otrzymuje Dyplom Małego Czytelnika. Przy zapisie do Biblioteki dziecko otrzymuje "wyprawkę czytelniczą" - dedykowany najmłodszym czytelnikom zestaw dwóch książeczek, z których jedna zawiera teksty wierszy i opowiadań dla dzieci, druga zaś jest skierowanym do rodziców poradnikiem, prezentującym walory czytania od najmłodszych lat.

Celem projektu jest popularyzacja czytelnictwa od najmłodszych lat, wyrabianie u dzieci nawyku czytania książek i korzystania z Biblioteki, uświadamianie rodzicom i innym opiekunom dzieci jak istotne dla wszechstronnego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dzieci są wspólne chwile spędzone przy lekturze książek.

IMG_20191217_131809.jpg

IMG_20191217_131809.jpg IMG_20191217_131809