Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

21 stycznia 2020 / godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

"Szadź" to druga powieść Igora Brejdyganta. Po debiutanckim "Paradoksie", będącym książkową wersją serialu, do którego scenariusz współtworzył Brejdygant, przyszedł czas na klasyczną powieść kryminalną. Bohaterka kryminału, komisarz Agnieszka Polkowska, ściga seryjnego mordercę. Jednocześnie próbuje uporządkować swoje życie osobiste, które też skrywa tajemnice. Trudno oderwać się od tej książki, w której w kolejnych rozdziałach śledzimy kroki mordercy, pracę policjantów i spokojne życie potencjalnej ofiary.

W listopadzie 2019 roku Opole było plenerem filmowym serialu TVN – kręconego na podstawie powieści Brejdyganta – Szadź. Zdjęcia do jednej ze scen były realizowane na Placu Wolności oraz przy budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie zawiązywała się jedna ze scen serialu. Premierę zaplanowano na wiosnę 2020 roku.

I-Brejdygant_plakat-www.jpg I-Brejdygant_plakat-www