Rodzaj wydarzenia

2020-2-11
22.01.2020Podwójne spotkanie autorskie z koncertem
Złotów MBP

Serdecznie zapraszamy na podwójne spotkanie autorskie.

Naszymi gośćmi będą: Mariusz Czubaj i Marcin Świetlicki.

Spotkanie zakończy występ obu Panów, wspólnie występujących w zespole "Zgniłość".
Czubaj_Świetlicki..jpg
Mariusz Czubaj antropolog kultury, profesor w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu teorii kultury, laboratorium kryminału i thrillera, a także dziennikarstwa spec­jali­styc­zneg­o. Członek Polskiego Towarzystwa Krym­inal­isty­czne­go. Twórca powieści kryminalnych, takich jak: „Kołysanka dla mordercy”, „Dziewczynka z zapalniczką”. Dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej i sensacyjnej – za książki „21:37” w 2009 roku i „R.I.P.” w 2017 r.

Marcin Świetlicki - Polski poeta, powieściopisarz ; zalicza się do grona najw­ybit­niej­szyc­h poetów współczesnych. Autor wielu tomików poezji, ale i powieści kryminalnych. Laureat licznych nagród literackich, między innymi im. Kościelskich, Georga Trakla, Paszportu Polityki (poeta odmówił przyjęcia nagrody), kilkakrotnie nominowany do nagrody Nike. Obok literatury zajmuje się muzyką, jest założycielem i liderem zespołu „Świetliki”, występuje również z formacją „Zgniłość”.

Czubaj_Świetlicki..jpg Czubaj_Świetlicki.