19.02.2020URZĄDZENIA SAMOOBSŁUGOWE W BIBLIOTECE PWSZ W NYSIE

Biblioteka PWSZ w Nysie wychodząc naprzeciw potrzebom swoich użytkowników uruchomiła urządzenia samoobsługowe umożliwiające wypożyczenia i zwroty materiałów bibliotecznych będących własnością Biblioteki.

WRZUTNIA i KSIĄŻKOMAT znajdują się w Budynku A na parterze przy wejściu głównym. Urządzenia są czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu, również w święta.

Użytkownik po dokonaniu wypożyczenia lub zwrotu materiałów bibliotecznych samodzielnie - za pomocą książkomatu lub wrzutni – zobowiązany jest do weryfikacji stanu swojego konta. Zaleca się pobieranie wydruku potw­ierd­zają­cego­ operację.
Książkomat wyposażony jest w czterdzieści trzy zamykane skrytki oraz ekran dotykowy. Materiały drukowane można zamawiać online całą dobę. Załadunek książkomatu odbywa się raz dziennie od poniedziałku do piątku. Zamówienia złożone do godziny 12:30 można odebrać od godziny 13:00. Do obsługi książkomatu potrzebna jest Elektroniczna Legitymacja Studencka (ELS) lub legitymacja biblioteczna.
Wrzutnia służy do samodzielnego zwrotu materiałów bibliotecznych w formie drukowanej (książki, nuty).

Zwrot materiałów bibliotecznych może odbywać się zarówno:

• na podstawie autoryzacji Czytelnika za pomocą zeskanowanej ELS lub legitymacji bibliotecznej,
  • bez autoryzacji Czytelnika.

Szczegółowe zasady korzystania z książkomatu i wrzutni na stronie Biblioteki PWSZ w Nysie.

DSC05518.jpg DSC05518
jpg, 1.8 MiB, 2784x1856