19.02.2020„Szare, bure i pstrokate…” o kim mowa? – oczywiście o naszych czworonożnych przyjaciołach - kotach.

17 lutego z okazji Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Kota dzieci z grupy Biedronki Przedszkola Bajka w Gębicach oraz klasy I a SP im. T. Kościuszki w Gębicach wzięły udział w zajęciach literacko-plastycznych, których tematem były właśnie koty. Podczas zajęć prze­prow­adzo­nych­ przez bibliotekarkę z gębickiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej dzieci oglądały książki i ilustracje (a starsze prezentację multimedialną) przedstawiające te sympatyczne zwierzęta, dowiedziały się o nich wielu ciekawostek, brały udział w konkursach sprawnościowych i odpowiadały na pytanie : „Z jakiej bajki uciekł ten kot?” Nie mogło zabraknąć prac plastycznych, których efektem były nietypowe wizerunki kotów.

d.jpg

d1.jpg