24.02.2020„W świecie kotów, kotków i koteczków”

W związku z obchodzonym 17 lutego Dniem Kota, w piątek, 21 lutego 2020 r., bibliotekarki z wylatowskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie i Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej w Wylatowie wraz z trzema uczennicami klasy V odwiedziły przedszkolaków.

1.jpg

Podczas spotkania z dwoma grupami dzieci rozmawialiśmy o tym, czy przedszkolacy mają koty, co ich przyjaciele lubią robić i jak się zachowują w różnych sytuacjach. Dzieci dowiedziały się m. in. dlaczego koty się liżą (na podstawie informacji zawartych w książce pt. „Dlaczego wiele miłych zwierząt zachowuje się tak dziwnie?”). Następnie dzieci poznawały bajkowych bohaterów – odgadywały imiona znanych kotów z prezentowanych im książek i ilustracji.

24.jpg [Nieistniejący załącznik]

Oglądały także i słuchały kołysankę „Aaa kotki dwa”, wysłuchały odczytanych przez uczennice wierszy: „Kotek”, „Kot” i „Kotek Burasek” oraz wspólnie zaśpiewały fragment piosenki „Wlazł kotek na płotek”. Starsze dzieci układały również kocie puzzle i wysłuchały odczytanego przez bibliotekarkę opowiadania pt. „Brokat” z lutowego numeru „Świerszczyka”. Najmłodszym bibliotekarka zaprezentowała książkę pt. „A każdy widział kota” Brendana Wenzel, pochodzącą z Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie, która spodobała się przedszkolakom tak bardzo, że została odczytana po raz drugi i dzieci włączyły się w wyliczanie, kto w opowieści widział kota.

25.jpg

26.jpg