21.02.2020Czytelnik Roku 2019

IMG_9913.jpg Konkurs Czytelnik Roku organizowany jest orocznie przez Bibliotekę Publiczną w Bralinie. Skierowany jest on do wszystkich czytelników korzystających ze zbiorów biblioteki. W tym roku uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie odbyło się 7 lutego br. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza”. Dyplomy oraz nagrody książkowe zwycięzcom wręczyła sekretarz gminy Bralin pani Ewelina Pieles. Laureatami konkursu „Czytelnik Roku 2019” zostali czytelnicy, którzy przeczytali największą liczbę książek w 2019 roku. Konkurs był podzielony na pięć kategorii wiekowych, a jego głównym celem była popularyzacja czytelnictwa nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również i wśród wszystkich mieszkańców gminy. W I kategorii – przedszkolaki, dzieci biorące udział w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek” laureatami zostali: Antonia Słowińska – I miejsce, Wojciech Kuropka – II miejsce, Lena Mularczyk III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Marcel Biczysko, Jasiu Gierz, Paulina Wittek, Mikołaj Biziak, Ksawery Dirbach, Pola Dwernicka, Tymon Grossek, Emilia Kancik, Maksymilian Kłosek, Igor Marczyk, Michał Piotrowiak, Amelia Słota, Marcel Świątek, Agata Wróbel. Kategoria II (SP kl. I-III) reprezentowana była przez Julię Albert – I miejsce, Martę Labryszewską – II miejsce, Lena Strąk i Ola Droszcz – III miejsce. Wyróżnienia otrzymali Zofia Droszcz i Maria Dembna. Kategoria III (SP kl. IV-VI) I miejsce – Zosia Dembna, II miejsce – Oliwier Strąk oraz III miejsce – Weronika Wittek. Kategoria IV (kl. III-VIII): I miejsce przypadło Dominice Kałuzińskiej, II miejsce – Zuzannie Dzię­dzie­lews­kiej­ i III miejsce Aleksandrze Koryciak. Wśród czytelników dorosłych, czyli w kategorii VI najlepsze okazały się: Maria Liebner – I miejsce, Maria Florczak – II miejsce i Teresa Nawrocka – III miejsce. W kategorii tej przyznano również wyróżnienia, które otrzymali: Helena Marczyk, Beata Dirbach, Teresa Hibner, Maria Bieda, Krystyna Słobodzian, Regina Marczak, Urszula Górecka, Urszula Kasprzak, Danuta Gudra, Elżbieta Pisuła, Pelagia Kruszelnicka, Maria Węgrzynowicz, Katarzyna Labryszewska, Lech Herbich, Jerzy Poczta. Pluszowego misia oraz tytuł „Czytelnik Roku 2019” zdobyła Antonia Słowińska, która na swoim kącie zgromadziła największą liczbę książek.

IMG_9852.jpg IMG_9852
IMG_9871.jpg IMG_9871