03.03.2020Kobieca natura – malarstwo i pastel – Renata Boguszewska

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti oraz Stowarzyszenie Prowincja zapraszają na wernisaż wystawy Renaty Boguszewskiej „Kobieca natura – malarstwo i pastel”. Na spotkanie z piękną i bardzo kobiecą wrażliwością zapraszamy w piątek (06 marca) o godzinie 17.00 do galerii Nova ChBP, przy ulicy Partyzantów 40.
Urodzona w Szczecinie, lecz od dzieciństwa związana z Lubelszczyzną. Od lat mieszka, pracuje i tworzy w Siedliszczu. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego (obecnie Wydział Artystyczny) UMCS w Lublinie, uzyskała dyplom z malarstwa,
z wyróżnieniem, w pracowni prof. Ryszarda Lisa. Podjęła również studia podyplomowe „Psyc­hope­dago­gika­ twórczości” na Wydziale Psychologii i Pedagogiki UMCS w Lublinie. Jest wspó­łzał­ożyc­ielk­ą i prezesem Stowarzyszenia Twórczego „Prowincja”. Uprawia głównie malarstwo akrylowe i olejne oraz pastel.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
Renata_Boguszewska_2020.jpg

Renata_Boguszewska_2020.jpg Renata_Boguszewska_2020