31.03.2020PASJONACI KSIĄŻKI I KINA NA WYCIECZCE W CIĘŻKOWICACH

ciez0.jpg
Piękna pogoda, fantastyczna atmosfera, liczne atrakcje i niezapomniane przeżycia. Tak jednym zdaniem można opisać wycieczkę do Ciężkowic, która odbyła się 29 sierpnia 2017r. Oprócz laureatów konkursu „Lipcowi Liderzy” uczestniczyli w niej także członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, prowadzonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie.
Po przybyciu na miejsce uczestników wycieczki powitał przewodnik Piotr Drebot, który towarzyszył im przez cały dzień, prowadząc malowniczymi, ale też zawiłymi ścieżkami Skamieniałego Miasta i snując barwne opowieści o jego historii. Po wyczerpującej wędrówce wycieczkowicze posilili się smacznym obiadem i równie wspaniałym lodowym deserem. Następnie przeżyli niesamowitą przygodę w Muzeum Przyrodniczym, gdzie oprócz wyjątkowej wystawy zwierząt i ptaków, bardzo ciekawie omówionej przez przewodnika, wzięli udział w wyprawie „niezwykłą łodzią podwodną” po dnie rzeki Białej. Po tej całodniowej wyprawie zmęczeni i utrudzeni, ale zadowoleni i radośni szczęśliwie wróciliśmy do Olesna, gdzie na małych odkrywców czekali stęsknieni rodzice.

Organizatorzy wycieczki, którymi byli Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie oraz Centrum Usług Wspólnych serdecznie dziękują Pani Halinie Dojka, która po raz kolejny wsparła bibliotekę, bezinteresownie wzięła udział w wyjeździe i przyjęła na siebie obowiązki kierownika wycieczki oraz Panu Kierowcy Andrzejowi Łucek, który bezpiecznie sterował autokarem, a swoich młodych pasażerów traktował z życzliwością i wyrozumiałością.

ciez0.jpg ciez0