31.03.2020"NAJWYŻSZA GÓRA ŚWIATA" - DKK DLA DZIECI

„Najwyższa góra świata”, czyli zbiór opowiadań Anny Onichimowskiej to prawdziwe wyzwanie – nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Autorka porusza trudne tematy, których rodzice i nauczyciele często woleliby uniknąć i zbyć milczeniem. A przecież rozwód rodziców, brak tolerancji rówieśników, ucieczka z domu, czy nawet śmierć bliskiej osoby to sprawy, które dotyczą nas wszystkich – również dzieci. Tylko jak rozmawiać z maluchami na tak poważne tematy? Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Oleśnie mają prostą odpowiedź – rozmawiać z nimi trzeba normalnie i szczerze, bo dzieci mają prawo wiedzieć, co się wokół nich dzieje.

„Najwyższa góra świata” to książka omawiana podczas spotkania DKK dla dzieci 29 września 2017 roku. Po poważnej i bardzo konstruktywnej rozmowie na temat opowiadań Anny Onichimowskiej postanowiliśmy pobawić się w teatr, by jeszcze lepiej zrozumieć to, o czym czytaliśmy w książce. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na dwie grupy, a następnie przygotowywali mini inscenizacje na temat wskazanego opowiadania. Ich zadaniem było wymyślenie i zaprezentowanie alternatywnego zakończenia. Już samo układanie scenariusza było świetną zabawą i przysporzyło wszystkim wiele radości. Występy małych artystów oraz ich bujna wyobraźnia była godna podziwu i wywołała gromkie brawa publiczności.

Dodatkowo na spotkaniu Klubu uczciliśmy urodziny naszego sympatycznego czworonożnego przyjaciela Reksia, który właśnie w tym dniu skończył już 50 lat! Klubowicze złożyli Reksiowi serdeczne życzenia i zaśpiewali „Sto lat”, a następnie wznieśliśmy toast za zdrowie jubilata.
najgora1.jpg

Na kolejne spotkanie Klubu zapraszamy 27 października o godzinie 14:00. Przedmiotem dyskusji będzie książka Marcina Przewoźniaka pt. „Trzy przystanki do teatru”.

najgora1.jpg najgora1